Psikoterapi bireyin kendini keşfetmesini sağlar.

online-min.PNG
Ekran Alıntısı-min.PNG
gençler-min.png
SP2-min.jpeg

 

Hakkımda

İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olduktan kısa bir süre sonra Yakın Doğu Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansımı tamamladım. Meslek hayatım boyunca çocuk, ergen, gençler ve yetişkinlere yönelik oyun terapisi, bireysel terapiler ve ailelere danışmanlık hizmeti verdim. Bu süreçte bir psikiyatrist ile süpervizyon eşliğinde terapi becerilerimi güçlendirdim. 

 

Ayrıca, dikkat, zeka, performans ve kişilik testi uygulamaları konusunda da yetkinliğe sahibim. 5000'den fazla seans tecrübesi ile Uzman Klinik Psikolog olarak İzmir'de hizmet vermekteyim.

Sınav Kaygısını Görmezden Gelmeyin! | İzmir Psikolog

Çocukluk çağımızdan itibaren, akademik hayatımız süresince sınavlara tabi tutuluyoruz. Sınavlar herkesin geleceğini şekillendiriyor ve hayatına yön veriyor. Bu yüzden, hayatın önemli kısmını kaplayan sınavlarda, düşündüğünüzden daha kaygılı olabilirsiniz...

Panik Atak Nedir? | Online Terapi

Panik atak, beklenmedik bir anda veya ortamda ortaya çıkan yoğun korku ve rahatsızlıkla kendini gösterir. Kalp hızla çarpmaya başlar, kişi nefes almakta güçlük çeker, öleceğini veya delireceğini düşünebilir. Bazen herhangi bir tetikleyici olmadan da ortaya çıkabilir...

"Çocuğum Okulu Sevmiyor" | İzmir Psikolog Tavsiye

Çocukları için destek almak isteyen ailelerin sıklıkla başvuru nedenlerinden biri oluyor bu cümle. Çocuk sabahları zor uyanıyor, ödevlerini tamamlamak istemiyor, bir sonraki gün okula gideceği için Pazar günleri huzursuzlukla geçiyor, çantasını hazırlamak istemiyor...

İşyerinde Stres ile Başa Çıkma

İş yerinde stres farklı nedenlerden ortaya çıkar ve hem ruhsal hem de fiziksel olarak sizi etkiler...

T. T., 13 Yaş

"Oğlum diz ameliyatı oldu. Ameliyattan sonra ayağa kalkamayacağını düşündü. Tam 10 gün babası ve ben onu tekrar ayağa kaldırmaya ikna edemedik. Daha sonra internetten araştırdım ve Sinem hanıma başvurdum. Randevu aldıktan sonra ilk muayenemizi olduk ve akşam evde otururken oğlum değneğini istedi yürümeyi denemek için ve biz ilk randevuda Sinem Hanımın oğluma bir günde iyi gelmesi bizi son derece memnun etti. Kendisinin güler yüzlü samimi biri olması bizi cezbetti ve başarılarının devamını dileriz."

A. E., 6 Yaş

"Kızımızın okula uyum sağlamaya zorlandığı süreçte sinem hanım'ı bulduk.Onu tercih ederek en doğru şeyi yapmışız.Artık okul konusunda hiç problem yaşamıyoruz.Sinem hanım'ın profesyonel yaklaşımı sayesinde okulla ilgili pek çok sorunu halletmiş olduk."

A. Ç., 26 Yaş

"Panik atak ve anksiyete problemlerim ile alakalı Sinem hanımla görüşmeye başlayı 5 hafta oldu ve artık panik ataklarımı çok daha iyi yönetebiliyorum ve evden dışarı rahatça çıkabiliyorum :)"

deniz-min.PNG

Korona Virüsü ile ilgili kaygı yaşayan çocuklara yönelik hazırladığımız hikaye ve baş etme yöntemleri için tıklayınız

DİKKAT EKSİKLİĞİ HİPERAKTİVİTE BOZUKLUĞU'NU ÖLÇMEK İÇİN MOXO TESTİ!

Moxo Dikkat Testi

Moxo Dikkat Testi Nedir?

Moxo Dikkat Testi, 6 yaştan itibaren her yaş grubuna uygulanabilen, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu tanısını koymaya yardımcı olan en etkili performans testlerinden biridir.

Neden Moxo Dikkat Testi?

Kağıt üzerinde gerçekleştirilen testlerden farklı olarak Moxo Dikkat Testi bilgisayar üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Bu durum testin objektifliğini ve güvenilirliğini arttırmaktadır. Moxo yalnızca dikkat ve hiperaktiviteyi ölçmekle kalmayıp, kişinin öğrenme sürecini olumsuz etkileyen diğer olası faktörleri de saptayabilmektedir.

*Diğer testler ile ilgili bilgi almak için Uygulanan Testler sayfasını ziyaret edebilir veya İletişim sayfasından telefon ve e-mail yoluyla da ulaşabilirsiniz.

 

 

Profesyonel desteğe ihtiyacımız olduğuna nasıl karar vereceğiz? 

 

Gösterdiğimiz çabaya rağmen kaygı, çaresizlik ve mutsuzluk hissimiz azalmıyorsa veya geçmiyorsa;

 

İşe veya okula gitmek, verilen görevlere odaklanmak ve onları tamamlamak, arkadaşlarımız ve ailemizle iletişimimizin sağlıklı olması gibi günlük yaşamın gerektirdiği aktiviteleri yerine getirmede zorluk yaşıyorsak;

 

Kendimize veya çevremize zarar veren davranışlarda bulunuyorsak;

Bir uzman yardımı almanın vakti gelmiş demektir.

Özellikle çocukluk ve ergenlik döneminde kendini gösteren psikolojik sıkıntıların etkileri (sınav kaygısı, performans kaygısı, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü-disleksi, disgrafi, diskalkuli-, takıntılar (obsesif kompulsif bozukluk), panik atak, anksiyete bozuklukları, depresyon, okul problemleri, davranış bozuklukları, kardeş kıskançlığı, çocuklarda altına kaçırma, özgüven eksikliği, sosyal fobi, özgül fobiler, çocukluk dönemi korkuları, uyku bozuklukları) bir uzman yardımıyla ve erken müdahale ile en aza indirgenebilir. Böylece, yetişkinlik döneminde günlük problemlerle baş etme becerimiz artmış olur. 

Uzm. Psk. Sinem Keleş Pirinalı

Talatpaşa Bulvarı No:67 D:2 Alsancak- Nora Psikoloji Danışmanlık Merkezi