Online Terapi

dizüstü

Etkinliği bilimsel araştırmalarla da kanıtlanan Online Terapi son zamanlarda sıkça tercih edilmektedir. Teknolojinin hızla gelişmesiyle, terapiye erişim de eskiye oranla daha kolay hale geldi. Daha önceki yıllarda terapi desteği almaya önyargılı yaklaşan bireyler, artık erişilebilirliğin de artmasıyla bu önyargılardan kurtulmaya başladı. Online terapi, zamanımızı ve enerjimizi daha etkili şekilde kullanmak için iyi bir araç haline geldi. Özellikle corona virüse bağlı pandemi sürecinde, bireylerin psikolojik destek ihtiyacı artış gösterdi. Bu durum, online terapiyi tercih eden bireylerin sayısında da giderek artış sağladı.

Online terapiyi kimler tercih ediyor?

Online terapiyi tercih etme oranı gün geçtikçe artış gösteriyor. Özellikle şehir dışında, küçük yerleşim alanlarında veya yurtdışında anadilinde terapi desteği almak isteyen  bireyler online terapi ile destek almayı tercih ediyor. Buna ek olarak, özel nedenlerden dolayı evinden çıkmada zorluk yaşayan bireyler de, online terapi ile psikolojik destek alabiliyorlar.

Online terapi nasıl gerçekleşiyor?

- Yüz yüze terapide olduğu gibi online terapide de görüşme süresi  50 dakikadır.

- Görüşmelerimiz Skype üzerinden gerçekleştirilmektedir.

- Randevunuzu oluşturduktan sonra seans ücretini EFT/Havale yoluyla yatırabilirsiniz.

Online terapiye hazırlanırken nelere dikkat etmelisiniz?

- Görüşmenin yapmayı planladığınız ortamda gizliliğe önem verin. Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yerde olduğunuza emin olun.

- Görüşmeye başlamadan en az 5 dakika önce, hazırlıklarınızın tamamlandığından emin olun ve yerinizi alın.

- Görüşmeye başlamadan önce, görüşmenin yapılacağı platformun (Skype, Zoom, Telegram vb.) kontrolünü sağlayın. Böylece teknik aksaklıkları en aza indirebilirsiniz.

- Kendinizi kameranın görüş alanına göre konumlandırın. Sağlıklı bir görüşmenin yapılması için görsel ve sesli irtibatın olması önemlidir.

- Görüşmenin kesintiye uğramaması için kullandığınız iletişim aracının bildirimlerini sessize alın.

Online terapi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Online terapi randevusu oluşturmak için randevu al bölümünden günü ve saati ayarlayabilirsiniz. Randevunuzu oluştururken adınızı-soyadınızı ve iletişim bilgilerinizi eksiksiz girdiğinizden emin olun. 

Etiketler: online terapi, online psikolog, uzaktan psikolojik destek, online psikolog tavsiye, online terapi izmir, online türkçe terapi